Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Často kladené otázky
 

 1. Jak mám připravit a poslat tisková data?
 2. Jaké druhy vazeb mohu zvolit?
 3. Co zahrnuje cena?
 4. Jaká jsou pravidla pro cenu s DPH a bez DPH?
 5. Jaký je způsob dopravy a balení?
 6. Jaká je doba výroby knihy?
 7. Je možné dodat zboží v kratším termínu?
 8. Jaké je nejnižší možné objednané množství? Proč?
 9. Co dělat v případě, že mi nevyhovuje některá z Vašich možností zadání pro objednání knihy?
 10. Jaké mám záruky?

 

 

 
 1. Ideální podklady jsou v pdf, včetně přesahů a ořezů,ve formátu CMYK. Vaše data před tiskem zkontrolujeme. Jsou-li v pořádku, tiskneme, když ne, ozveme se Vám a za přiměřenou cenu je upravíme. Nevíte-li si rady, pošlete nám Vaši představu v libovolném formátu (jpg, tif, psd, ai, cdr, doc, docx, ppt, png...). Naši grafici Vám za poplatek podklady připraví. Pro poslání dat Vám dáme k dispozici naše bezpečné FTP, ale nevíte-li si s ním rady, pošlete data emailem, dropboxem či jinou webovou službou.
   
   
 2. V2 PUR - pružná, lepená vazba s měkkými deskami, perfektně drží, velmi kvalitní vazba pro dlouhodobé užití a silném mechanickém namáhání. Obálka u této vazby může být potištěna z obou stran s povrchovou úpravou lesklou či matnou laminovací fólií po jedné straně. Velikost obálky u této vazby je možno vypočíst na základě velikosti stran knižního bloku a šířka hřbetu je určena na základě použité gramáže papíru knižního bloku.
   

  V4 PUR – pružná, šitá a lepená vazba s měkkými deskami, na rozdíl od vazby V2 je knižní blok šitý, což dělá vazbu ještě pevnější při silném mechanickém namáhání. Obálka u této vazby může být potištěna z obou stran s povrchovou úpravou lesklou či matnou laminovací fólií po jedné straně. Velikost obálky u této vazby je možno vypočíst na základě velikosti stran knižního bloku a šířka hřbetu je určena na základě použité gramáže papíru knižního bloku. Vhodná například pro učebnice, pracovní sešity.   

   

  V8 - klasická pevná vazba knih s deskami, vhodná pro luxusní knihy, pohádky, umělecké knihy. Obálka u tohoto druhu vazby je potištěna vždy jen po jedné straně a většinou je ještě laminována lesklou či matnou laminovací fólií. Velikost této obálky bude upřesněna na základě velikosti knižního bloku. Knižní blok je spojen s obálkou předsádkou, která může být také potištěna (většinou po jedné straně). Velikost této předsádky je vždy rovna velikosti knižního bloku (velikost stránky) s její dvojnásobnou šířkou.
   

 3. Cena produktu obsahuje výrobu produktu, dopravu do požadovaného místa určení a daň ve výši 10 %, která je stanovena podle přílohy č. 1 zákona č. 235/2004 Sb., o DPH, podléhající snížené sazbě daně, platné na území České republiky. V případě, že výrobek svou povahou neodpovídá předpisům pro tuto sníženou sazbu daně, bude DPH zvýšeno na základní 21%. Pokud jste z destinace mimo EU, nebo z takové, kde není stanovena doprava, není doprava součástí ceny výrobku a je třeba si zboží vyzvednout ve výrobním závodě na adrese: Iva Vodáková – DURABO, Na Stráni 1301, Čelákovice 25088. Podmínkou pro zahájení výroby je obdržení platby, případně zálohy na výrobu.

   
 4. Všechny naše ceny zahrnují 10% DPH platnou v České republice. Jestliže jste podnikatel z EU a máte platnou registraci plátce DPH, pak cena zboží tuto daň neobsahuje. V tomto případě je třeba vyplnit DIČ v příslušné kolonce „DIČ“ a zaslat kopii registrace plátce DPH. Pro klienty mimo EU jsou výrobky fakturovány bez DPH. Zaslání registrace je nutné pro ověření platnosti Vaší registrace.

   
 5. Vytištěné produkty budou pečlivě zabaleny ve fólii, případně v krabicích, a pokud to bude vyžadovat množství zboží, tak i na paletách. Zboží Vám doveze spolehlivá a prověřená společnost. O všech etapách výroby, expedice a dopravy vás budeme informovat.  Dopravou se rozumí nakládka zboží u výrobce a jeho následné dodání na místo určení. Cena dopravy je zdarma pokud je zboží dodáváno v rámci Evropské Unie + sousedící země ( Andorra, Norsko, Švýcarsko). Pokud místo určení leží mimo EU, pak je cena zboží kalkulována EX-WORKS – celková cena zboží zahrnuje pouze vlastní výrobu – tedy bez dopravy a zboží je třeba vyzvednout v našem výrobním závodě na adrese: Iva Vodáková – Durabo, Na Stráni 1301, Čelákovice 250 88, Česká republika. Jestliže si přejete dopravu zajistit, velmi rádi Vám nabídneme kalkulaci.

   
 6. Termíny výroby knih se mohou různit v závislosti na objednaném množství. Pokud bude Vaše objednávka menší, zkrátí se i výrobní čas a Vy tak můžete očekávat, že produkt obdržíte dříve. Nesmíte také zapomenout na to, že celkový termín výroby zahrnuje i dopravu zboží do vybrané destinace. 

   

  TERMÍNY DODÁNÍ

  Pracovních dní

  2

  3

  4

  7

  Německo (neobsahuje něm.ostrovy)

  Dánsko

  Francie

  Norsko

  Maďarsko

  Andorra

  Portugalsko

  Belgie

   

  Velká Británie

  Španělsko

  Nizozemsko

   

  Irsko

   

  Lucembursko

   

  Itálie

   

  Švýcarsko

   

  Finsko

   

  Rakousko

   

  Švédsko

   

  Polsko

   

  Slovinsko

   


   
 7. Každá zakázka je individuální a různí se jak náročností, tak objednaným množstvím. Nižší náklady a jednodušší objednávky mají samozřejmě i kratší termíny výroby. Doba dodání se dá zkrátit i využitím expesní dopravy, kterou Vám můžeme na základě indivuduální kalkulace nabídnout. V tomto případě nás kontaktujte na emailové adrese: support@durabo.cz.

   
 8. Jsme profesionální tiskárna a od počtu 100kusů bude cena tisku velmi výhodná.

   
 9. I přesto, že jsme se snažili obsáhnout celou škálu možností pro objednání, může se stát, že Vaše představy o produktu jsou odlišné a proto našim zákazníkům nabízíme možnost individuálního vyřízení Vaší objednávky. Kontaktujte nás na support@durabo.cz.

   
 10. Jsme rodinná tiskárna s více než 20letou praxí. Více o nás naleznete zde. Využíváme pouze kvalitní technologie, všechny procesy jsou certifikovány dle ISO a důsledně v praxi dodržovány. 

Nové tituly

Kontaktní formulář

Pokud jste na našich stránkách nenašli potřebné informace, nebo máte dotazy čí připomínky, zašlete nám je. Odpověď obdržíte na zadaný e-mailový kontakt v nejkratší mozné době. Děkujeme.

zavřít

Poskytnuté osobní údaje budou použity pouze za účelem kontaktování zákazníka.
* povinné položky, bez nich není možné zprávu odeslat